• Telefon : 0546 426 27 00

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

PROTEZ TIRNAK

Birçok çeşidi bulunan Protez tırnak, tırnakların daha sağlıklı ve uzun görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Takma tırnağına oranla daha doğal ve uzun ömürlüdür. Protez tırnağın birden çok çeşidi vardır. Örneğin kişinin tırnak yapısına veya tırnak sorununa göre değişkenlik gösterebilir. İnce tırnak yapısına sahip kişiler veya tırnak yeme huyu olan kişilerin en çok tercih ettiği uygulamadır. Protez tırnak tırnağı kalınlaştırarak kırılmasını önler buda  gün içinde özellikle elleri sık sık suda olan veya güçsüz tırnak yapısına sahip veya tırnaklarına gerekli zamanı ayıramayan çalışan kadınların en çok tercih ettiği yöntemdir.

PROTEZ TIRNAK NASIL YAPILIR ?

Öncelikle protez tırnak uygulaması kişinin tırnak yatağına ve yapısına göre planlanmaktadır. Alanında uzman kadromuzla beraber protez tırnak yaptırmak isteyen kişi ilk olarak kendisine sunulan şablonlardan uygun olanı seçerek ve uzunluğunu belirleyerek başlar daha sonra tırnağa koruyucu özel maddeler uygulanır.
Tırnakların uç kısmına tırnak şekline uygun bir protez tırnak yerleştirilir ve yapıştırılır. Kişinin kendi tırnak şekline ya da isteğine göre şekillendirilir.
Yapıştırılan tırnağın doğal durması için kişinin kendi tırnağıyla aynı seviyeye gelecek kadar törpülenir. Törpüleme işlemi tamamlandıktan sonra kişinin istediği protez tırnak çeşidine göre tırnağın diğer kısımları özel tırnak jeli ile kaplanır.
En son olarak tırnağın yüzeyi de törpülenir ve parlatılır.

Protez Tırnak Nasıl çıkartılır ?

Protez tırnak her zaman çıkarabilir. Bunun için de protez tırnağın yaptırıldığı yer olan güzellik merkezlerinden yardım alınması gerekir. Yanlış yöntemlerle çıkarmak tırnaklara zarar verebilir. Çünkü protez tırnaklar özel sıvılarla çıkarılır.

Protez Tırnak Zararlımıdır ?

Protez tırnak kişinin kendi tırnaklarının üzerine koruyucu uygulandıktan sonra uygulanır. Böylece gerçek tırnaklara zarar vermez. Ve gerçek tırnağın nefes almasına engel olmaz. Üzerine oje uygulanabilir hatta sürülen ojenin daha kalıcı olmasını sağlar.

Hemen Ara 0546 426 27 00 7 / 24 Whatsapp destek hattı