• Telefon : 0546 426 27 00

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

Microblading Kaş

Kalıcı makyaj tekniği son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği uygulama olmuştur. Microblading kaş Gerçek kaş üzerine dövme tekniği ile yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaşlar tıpkı saçlarımız gibi genetik etkenler ve çevresel faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Seyrek, kalın ya da ince kaşlara sahip olmak genetik faktörlerden olsa da bu durumu değiştirmek mümkün. Seyrek kaşlara sahip olan çoğu insan kaşlarını daha dolgun göstermek için birçok yönteme başvuruyor. Kalıcı makyaj işlemlerinde kullanılan microblading, kaşlara daha dolgun bir görünüm kazandırarak ifadeyi güçlendiriyor. Microblading işleminde renk pigmentleri, cilt rengine uygun olarak kaşlara şekil ve dolgunluk vermektedir.

Microblading  İşlemi Nasıl yapılır ?

Kişinin yüz ölçüsüne göre istenilen şekil ölçeklendirilir ve kaşın üzerine bir kalemle çizim yapılır. Kaş tasarlandıktan sonra kişinin onaylaması durumunda işlemin rahat ve acısız geçmesi için kaşa anestezik bir krem uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra microblading uygulamasına başlanır. Kaşa kalıcı makyaj boyası kullanılarak kıl görünümünde üç boyutlu mikro kesiler atılır. Daha sonra kaş bölgesindeki kalıcı makyaj boyası silinir ve yeni kaşlar ortaya çıkar.

Microblading ne kadar süre dayanır?

Öncelikle bu uygulamanın bir dövme tekniği olması, sonsuza kadar dayanacağı anlamına gelmiyor. Zaman içinde yavaş yavaş kaybolan kalıcılığı 1 ila 3 yıl arasında değişebiliyor. Bu işlem yapıldıktan sonra yaklaşık 4-8 hafta arasında bir sürede tekrar bir rötuş yapılması gerekiyor.

Hemen Ara 0546 426 27 00 7 / 24 Whatsapp destek hattı