• Telefon : 0546 426 27 00

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

LAZER EPİLASYON

Epilasyon, hedeflenen bölgelerde istenmeyen tüylerin üzerine, özgün ısı enerjisinin yoğun olarak gönderilmesiyle kıl kökünde tahribat oluşturulur. Böylelikle kıl köklerinin beslenerek uzaması engellenir. FDA lazer epilasyonu 1997 yılında kılların küçülmesi ve azalması olarak onaylamıştır. Genel olarak lazer epilasyon işlemi kalıcı olmadığı gibi başarısı %65 ile %90 arasında değişmektedir. Bu nedenle her iki yılda bir defa hatırlatma seansları uygulanmaktadır. Ağda, jilet gibi tüy alma yöntemlerinde alınan tüyler güçlenerek çok çabuk geri döner. Lazer epilasyon sonucunda terminal adı verdiğimiz kalın koyu renkli tüyler bebek tüyü dediğimiz bir cm den küçük ve gözle zor seçilebilen tüylere dönüşür. Bu da lazer epilasyonun estetik açıdan en fazla tercih edilen tüy alma yöntemlerinden biri olmuştur. Tüylerin üç ana fazdan meydana gelir. Bunlar:

  • Anajen faz (Büyüme fazı)
  • Katajen faz (Dinlenme fazı)
  • Terojen faz (Dökülme fazı)

Asıl hedeflenen nokta ise anajen fazdır. Lazer epilasyonun başarılı olabilmesi için tüyler tam büyüme esnasında yakalanmalıdır. Bu hassas anajen fazı yakalayabilmek için 5 ile 8 seans lazer epilasyon yapmamız gerekir. 

  • Ten seçimi ve parametre seçimleri doğru yapılmadığı taktide ciltte ciddi hasarlar bırakabilir. Tüm bunlara sebebiyet vermemek adına, seçimlerinizi iyi yapmalısınız.
  • İşlem yapılacak bölge 2-3 gün öncesinden kısaltılmalı işlem olacağı gün yüzeyde 1 mm kadar kıl görünmelidir.
  • Atışlar uzaktan yapılır, ten ile temas etmemelidir.
  • Ortalama 6-8 seans sonucunda %90 oranında sonuç elde edilebiliyor. Ortalama 1 hafta 10 gün sonra kıllar çıkmaya başlayacak ve ardından hemen dökülme gözlemlenecektir.
  • Dökülme aşamasında kese yapılması hem ciltte batık problemi varsa yumuşatmaya hem de daha hızlı bir dökülme evresine girmeye yardımcı olacaktır. Seans aralarında asla kılları kökten alma veya ara jilet uygulamaları yapılmamalıdır.

LAZER EPİLASYON NASIL YAPILIR?

İlk olarak lazer epilasyon yapılacak bölge en az bir gün önce tüylerin köklerini görünür halde bırakarak kısaltılma işlemi yapılır. Tedavi sırasında uzman tarafından kıl kökleri lazer cihazı ile ışık taramasından geçirilir. Her lazer epilasyon cihazının çeşitli dalga boyları birbirinden farklıdır. Kişinin cilt yapısına göre alanda uzman kişiler kişi için en iyi olan lazer epilasyon cihazlarına yönlendirir. Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir.

Hemen Ara 0546 426 27 00 7 / 24 Whatsapp destek hattı