• Telefon : 0546 426 27 00

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

KALICI OJE

Hem her işe koşturup Hem de bakımlı olmak kadınlar için epey zordur. Gün içinde bulaşık, temizlik, çocuk, iş derken kendimize zaman ayıramıyoruz. Bunun için de kalıcı çözümler arıyoruz örneğin kalıcı makyaj, kalıcı oje, kalıcı fön gibi uzun süre kullanabileceğimiz Ürünlere yöneliyoruz.

Kalıcı oje uygulaması ile çok uzun süre ojelerde çıkma ya da bozulma olmaz.  Düzgün, pürüzsüz, parlak ve bakımlı bir görünüm elde edilir. Tırnak kusurlarını kapatır. Kalıcı oje, tırnaklarınıza hava ve su geçmesini engellemediği için doğru kişiler ve kaliteli malzemeler ile yapıldığı takdirde tırnaklarınıza zarar vermez  ve sararma yapmaz. Ancak yanlış kişilerce yapılan, yanlış ve kalitesiz ürünler ile yapılan ojeler tırnaklarınıza zarar verebilir.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

 Kalıcı oje uygulaması yapılırken öncelikle istenilen ojenin rengi seçilir ve ardından asıl işleme başlanılır. Tırnak çevrenizdeki etler ılık su ile yumuşatılır. Yumuşatılan tırnak etleri makas yardımı ile kesilerek temizlenir.  Ardından özel bir mendille, tırnak yüzeyi iyice temizlenir. Daha sonra Base coat adı verilen şeffaf bir jel tırnaklara sürülür. Bu jel tırnaklar ve oje arasında koruyucu bir katman oluşturuyor. Bu jeli sürdükten sonra ortalama 30 saniye, “kalıcı oje kurutucu” olarak da bilinen UV lambada bekletiliyor. Bir sonraki işlemde ise kalıcı ojenin ilk katı sürülüyor ve 30 saniye lambada kuruması bekleniyor. Aynı işlem ikinci kat için tekrar yapılıyor. Ardından, ojenin kalıcılığını arttırmak, soyulmasını çatlamasını engellemek için Top coat sürülüyor. Top coat’ların simli, parlak, mat ve normal seçenekleri var.

Kalıcı Ojenin Normal Ojeden Farkı Nedir ?

Normal oje çok kısa bir sürede sürülürken, kalıcı oje 15-20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Bunun nedeni uygulamanın her aşamasındada UV ışığıyla tırnakların kurutulmasıdır.

Tırnakta ne kadar duruyor gibi soruların cevabı ise; yaklaşık olarak 15 güne kadar ellerinizde, 1 aya kadar ayaklarınızda kalabilmektedir.

Kalıcı Oje Tırnaklara Zarar Verir mi?

Kalıcı oje uygulaması, diğer birçok kozmetik uygulaması gibi güvenilir kişilerce yapıldığında
herhangi bir zarara neden olmamaktadır. Aksine kalın bir tabaka yaratacağından
tırnakların kırılmasını engelleyecek, tırnakların uzamasını kolaylaştıracaktır.

Kalıcı Oje Üzerine Oje Sürülürmü ?

Asetondan kesinlikle etkilenmeyen bu ojelerin üzerine farklı renkte oje sürüp çıkartabilirsiniz. Devamlı olarak aynı rengi kullanmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz kıyafetinize uygun farklı bir oje sürüp sonrasında çıkartabilirsiniz. Çıkarttığınız zaman kalıcı ojenin zarar görmediğini ve aynı şekilde kaldığını görebilirsiniz. Tırnaklarınız uzadıkça devamlı olarak ekleme yaptırarak tırnakların görünümünü iyileştirebilirsiniz.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır ?

Çıkarma işlemi için özel solüsyonlar uygulanmaktadır. Üstüne solüsyon dökülen bant tırnağa sarılır ve parmakta en az 10-15 dakika bekletilir.
Daha sonra çıkarıldığı zaman, oje neredeyse tamamen kalkmış olur ve kalan küçük parçacıklar da ardından kazınarak çıkartılabilir. Tırnaklarınızın zarar görmemesi için bu işlemlerin profesyoneller tarafından yapılmasını öneririz.

 

Hemen Ara 0546 426 27 00 7 / 24 Whatsapp destek hattı