• Telefon : 0546 426 27 00

Her türlü soru görüş ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz, ya da bilgilerinizi bırakıp bizim size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim

DUDAK RENKLENDİRME

 Dudak renklendirme  dudak çerçevesinin  dışına çıkmadan uygulanan  kalıcı renklendirme işlemidir. Dudak rengi yaş ilerledikçe canlılığını yitirir ve yavaş yavaş solmaya başlar Zamanla solan ve rengini kaybeden dudaklarda daha parlak ve dolgun bir görüntü sağlamak için dudak renklendirme yapılır.  Aslında bu işleme aynı zamanda dudak gençleştirme denmesinin sebebi de tam olarak budur; zira bu işlem sonrasında dudaklarınız çok daha genç ve diri bir görünüme kavuşur.

DUDAK RENKLENDİRME NASIL YAPILIR ?

Dudak renklendirme işlemi yaptırmak isteyenlerin, kafasındaki soru işaretleri ile dudak renklendirme uzmanına başvurmaktadır. Bunlardan en önemlisi; “Dudak renklendirme nasıl yapılır?” sorusudur. Kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılan dudak renklendirme işlemi uzmanımız tarafından, tedavi uygulanacak kişinin dudak biçimi ve yüz şeklinin analiz edilmesi ve uygulanacak yöntemin belirlenmesiyle başlar.

Kalıcı dudak kontürü uygulamasını genellikle ince dudaklı kişiler tercih etmektedir. Bu yöntem dudak içi rengine uygun renkte yalnızca dudak çevresine uygulanmaktadır. Kalın ve Dolgun dudaklara kontür işlemi ile sahip olmak mümkün.Dudaklarının daha parlak ve dolgun görünmesini isteyenler, dudak içi renklendirme yöntemini tercih etmektedir. Dudak içi renklendirmede dudakların çevre hattı dışına çıkmadan renklendirme yapılmaktadır. Bu işlemde tedavi uygulanan kişi istediği rengi seçebilir. Uygulanan bir diğer yöntem ise tam dudak renklendirme işlemidir. Bu yöntemde dudak çevresi ve dudak içine uygulanan kalıcı dudak renklendirme işlemi sayesinde dudaklar kalınlaştırılır ve dudak renklendirilir. Bu sayede daha büyük, parlak ve genç dudaklara sahip olunmaktadır. 

Uygulanacak yöntem belirlendikten sonra dudak renklendirme uzmanımız doğal dudak rengini belirlemektedir. Uygulama tipine göre tedavinin uygulanacağı kişi, yüzüne yakışan farklı renkler arasından da tercih yapılabilir. Uzmanımızla ile birlikte doğal dudak rengi mi yoksa yüzüne gittiğini düşündüğü farklı bir rengi mi tercih edileceğine karar verilmelidir.

Dudak renklendirme renkleri belirlendikten sonra işleme başlanmaktadır. Önce dudak bölgesi anestezik kremlerle uyuşturulmaktadır. Bu sayede işlem esnasında acı duyulmayacaktır. Dudak renklendirmek için tüm kalıcı makyaj yöntemlerinde kullanıldığı gibi özel iğneler kullanılmaktadır. Dudak renklendirme uygulaması genellikle 2 saatte tamamlanmaktadır ancak uygulama yapılan kişinin işleme verdiği reaksiyona göre bu süre uzayabilir veya kısabilir.

 

DUDAK RENKLENDİRME NE KADAR KALICI ?

Kalıcı makyaj uygulamalarının tamamında olduğu gibi dudak renklendirme işleminin de kalıcılığı, ömür boyu değildir. Dudak renklendirmede boya pigmentleri cildin üst tabakasına yerleştirildiği için ortalama 2-3 yıl kalıcı olabilmektedir. Bu süre dudak bakımına ve cilt tipine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Hemen Ara 0546 426 27 00 7 / 24 Whatsapp destek hattı