Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj
Tarih  /  21. Mayıs. 2018

Kalıcı Makyaj

Makyaj özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Birçok kadın her gün her gün makyaj yapmak istemeyebilmektedirler. Bu aşamada devreye kalıcı makyaj girmektedir. Bu yöntem sayesinde kadınlar istedikleri gibi bir görünümde olan makyajı kalıcı olarak yaptırarak uzun süre kullanabilmektedirler. Son derecede kolaylık olan bu yöntem sayesinde kadınlar istedikleri makyajları uzun süre zahmetsiz bir biçimde kullanabilmektedirler. Bu yöntemi dövmeden ayıran en büyük özellik ise dövmenin ömür boyu ciltten kalması ve kalıcı makyajın zaman içerisinde geçmesi olmaktadır. Yapılan kalıcı makyajların vücutta kalma süresi ise metabolizma gibi durumlara bağlı olmaktadır. Bu süre 2 yıl ila 5 yıl arasında seyir etmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamaları ciltten yavaş yavaş silinmektedir. Bu yöntem sayesinde birçok kişi vücutlarında beğenmedikleri görünümleri son derecede estetik ve güzel bir hale getirebilmektedirler. Bu yöntem yara izleri ve cilt lekeleri, kaş, eyeliner, dudak çizgilerinin belirlenmesi ve meme başının renklendirilmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır. Bu uygulamaların sayesinde kişiler istedikleri görünüme uzun bir süre boyunca sahip olabilmektedirler. Özellikle de kalıcı göz makyajı ve kaş yapımı gibi uygulamalar sayesinde kadınlar her gün her gün makyaj yapma derdinden de kurtulabilmektedirler. Uzun bir süre boyunca kalan bu makyajlar zaman içerisinde silik bir hale gelmeye başladıklarında birkaç rötuş yapılarak düzeltilebilmektedir. Bu sayede de kişiler yaptırdıkları makyajlar il uzun yıllar boyunca istedikleri görünümde kalabilmektedirler.

Kalıcı Makyajı Kimler Yaptırabilir Ve Yaptırıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son derecede pratik ve kullanışlı olan kalıcı makyaj yöntemleri HIV virüsü taşıyanlara, hemofili hastalarına, şeker hastalarına, kemoterapi gören kişilere ve deride alerji gösterebilecek kişilere uygulanmamaktadır. Bunun dışında isteyen herkes bu uygulamaları yaptırarak istedikleri görünümlere ulaşabilmektedirler. Bu uygulamaları olan kişilerin uygulama ardından özellikle de ilk 10 gün boyunca kesinlikle direk olarak güneşe çıkmamalıdırlar. Yine kişilerin yaptırdıkları bölgelerde mikrop kapma durumuna karşı dezenfekte etmeleri gerekmektedir. Kozmetik ürünlerinde kimyasal maddeler bulunduğundan dolayı bu bölgelere kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır. Kalıcı makyajın yapıldığı bölgelere yine direk su ile temas birkaç gün boyunca gerçekleştirilmemelidir.


top